Ana Sayfa / Müzik / Tüm Zamanların En İyi Şarkıcıları

Tüm Zamanların En İyi Şarkıcıları

Thetoptens.com sitesi tüm zamanların en iyi şarkıcılarını belirlemek için bir anket düzenlemiş ve ankete katılan 400.000 katılımcı en iyi listesini aşağıdaki gibi belirlemişler.

1.Freddie Mercury (5 Eylül 1946 – 24 Kasım 1991 )

Gerçek adı Farrokh Bulsara’dır. İngiliz rock grubu Quenn’nin vokalisti ve söz yazarı olup Zanzibar doğumlu Hint kökenli şarkıcı ve söz yazarıdır. Ayrıca gösterişli sahne performansları ve dört oktav ses aralığı ile tanındı. Queen öncesi Ibex, Sour Milk Sea ve The Hectics gruplarında yer aldı. 24 Kasım 1991’de HIV / AIDS’in bir sonucu olarak bronkopnömoniden öldü.

2. Michael Jackson ( 29 Ağustos 1958 – 25 Haziran 2009 )

Michael Joseph Jackson, Gary, Indiana doğumlu Amerikalı şarkıcı, ayrıca dansçı ve söz yazarıdır. Michael ayrıca Pop Kralı (Elizabeth Taylor tarafından kendisine verilen unvan) veya MJ olarak da bilinir.

Tüm zamanların en çok satan albümü Thriller’ın (1982) sahibi olan MJ, diğer albümleri Bad, Dangerous ve History ile tüm zamanların en iyi albümleri arasında yer almıştır.

Jackson, MTV’de müzik videosu (Billie Jean) yayınlanan ilk siyah sanatçı olarak müzik endüstrisinde ırksal bir engeli aşmıştır. Müzik ve müzik videoları ile pop müzik dünyasında devrim gerçekleştirdi. Jackson, imza dans hareketleri (moonwalk, lean, sidewalk, Thriller dansı), ünlü kıyafetleri (siyah şapka, beyaz payetli eldiven, askeri ceketler), eşsiz sesi ile tanınır. Off the Wall, Don’t Stop ’till You Get Enough, Thriller, Billie Jean, Beat It, Bad, The Way You Make Me Feel, Man In the Mirror, Heal the World, Black or White, Remember the Time, Earth Song and They Don’t Care About Us gibi şarkıları unutulmazlar arasındadır. Ayrıca Guinness Rekorlar Kitabı’nda ve tüm zamanların en çok satan solo sanatçılarından biri olarak yer alır.

3. Elvis Presley ( 8 Ocak 1935 – 16 Ağustos 1977 )

Amerikalı müzisyen ve aktördür. “Kral” olarak bilinmektedir. “Heartbreak Hotel”, “Hound Dog”, “Jailhouse Rock”, “Love Me Tender ” gibi listelerde 1 numaraya gelmiş şarkıları ile tanınmaktadır.

Elvis Presley, henüz 42 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etmiştir.

4. Robert Plant (20 Ağustos 1948 )

Robert Anthony Plant, rock grubu Led Zeppelin’in en iyi şarkıcısı ve söz yazarı olarak bilinen İngiliz müzisyen, şarkıcı ve söz yazarıdır.

5. Paul McCartney ( 18 Haziran 1942 )

Sir James Paul McCartney, İngiliz şarkıcı-söz yazarı, multi-enstrümanist, besteci, hayvan hakları aktivisti, müzik ve film yapımcısıdır. John Lennon, George Harrison ve Ringo Starr ile, pop ve rock müziğinin en popüler ve etkili gruplarından biri olan Beatles rock grubu ile dünya çapında ün kazanmıştır.

6. Whitney Houston (9 Ağustos 1963 – 11 Şubat 2012)

Whitney Elizabeth Houston New Jersey doğumlu Amerikalı şarkıcı, oyuncu, yapımcı ve modeldir. Aldığı ödüller ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Houston, dünya çapında satılan yaklaşık 170-200 milyon rekoru olan pop müziğin tüm zamanların en çok satan müzik sanatçılarından biridir. Müzik hayatı boyunca 7 albüm ve 3 soundtrack yayınlamıştır.

Grammy Müzik Ödüllerinin yapılacağı 11 Şubat 2012 akşamı Los Angeles’ta bir otel odasının küvetinde ölü bulunmuş, yapılan otopside, şarkıcının kazayla boğulduğu herhangi bir darp veya cinayet şüphesine rastlanmadığı belirtilmiştir.

7. John Lennon ( 9 Ekim 1940 – 8 Aralık 1980 )

John Winston Ono Lennon, popüler müzik tarihindeki en başarılı grup olan Beatles’ın kurucu ortağı olarak dünya çapında üne yükselen Liverpool doğumlu İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdır. Amerika’da ki bir röportajında “Beatles şu anda İsa’dan daha popüler ” diyerek o dönem büyük sansasyon yaratmıştı. Yoko Ono ile 1969’da ki evliliğinin aynı yılında The Beatles’dan ayrıldı. Mark David Chapman isimli aklı dengesi bozuk olduğu öne sürülen şahıs tarafından New York’taki dairesinin önünde öldürüldüğünde 40 yaşındaydı.

8. Bruce Dickinson ( 7 Ağustos 1958 )

Paul Bruce Dickinson, Worksop, Nottinghamshire doğumlu İngiliz müzisyen, yazar, senarist, havayolu pilotudur. Heavy metal grubu Iron Maiden solistliği yanında 6 adet solo albüme de imza atmıştır.

9. Frank Sinatra ( 12 Aralık 1915 – 14 Mayıs 1998 )

Francis Albert “Frank” Sinatra, 20. yüzyılın en popüler ve etkili müzik sanatçılarından biri olan Hoboken, New Jersey doğumlu Amerikalı şarkıcı, oyuncu ve yapımcıdır. Dünya çapında 150 milyondan fazla plak satmış, tüm zamanların en çok satan müzik sanatçılarından biridir.

10. Axl Rose ( 6 Şubat 1962 )

”Axl Rose” olarak bilinen William Bruce Rose Jr., Lafayette, Indiana doğumlu Amerikalı şarkıcı, müzisyen, söz yazarı, yapımcıdır. Rock müzik grubu Guns N ‘Roses’in kurucusu ve solistidir. Rock dünyasında ünlü ama tartışmalı bir şahsiyettir.

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

Tüm Zamanların En İyi Şarkıcıları
1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tüm Zamanların En İyi Şarkıcıları

Kenan Doğulu Bodrum Konseri

Kenan Doğulu, doksanların pop müzik patlamasından bugünlere gelebilen ender isimlerdendir. Bunun nedeni de gerçekten üretken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir