Simon & Garfunkel – The Sound of Silence

Bu muhteşem şarkı 1963 -1964 yılları arasında ki bir kaç aylık süreçte Paul Simon tarafından yazıldı. 1964 yılında New York Colombia Stüdyo’larında kayıtları gerçekleştirildi. Aynı yıl ticari bir başarı elde edemeyen şarkı, Paul Simon’nın  İngiltere’ye Art Garfunkel’ın da Kolombiya Üniversitesi’ne geri dönmesine sebep oldu. 1965 ilkbaharı ile şarkı dikkat çekmeye başladı. Boston, Massachusetts, Florida radyo istasyonları tarafından çalınıyordu. 1966 yılının ocak ayı ile şarkı Billboard Hot 100 listesinde 1 numara oldu. Aynı zamanda Avustralya, Avusturya, Batı Almanya, Japonya ve Hollanda listelerinde de ilk on sıraya girmeyi başardı. Bu usta ikili yaklaşık üzerinde elli yıl geçse de yine şarkıyı mükemmel yorumluyorlar.

 

 

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Spotify 2019 Özeti

Dünya üzerindeki milyonlarca şarkıya erişim sağlayan dijital müzik hizmeti Spotify, bu sene de kullanıcılarının 2019 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir