Salzburg Notlarım

Salzburg masal şehirlerinden bir tanesi hatta kasaba demek daha doğru ama kasaba derken bizim Anadolu da ki kasabaları kast etmiyorum. Meydanları olan, dar sokakların da her türlü Avrupa’nın seçkin markalarının mağazaları olan, içinden geçen Salzach nehri ve iki yakayı birleştiren köprüleri , heybetli Hohensalzburg, yüzlerce yıllık barok mimarinin yapıları, heybetli  nefis kahve ve pastaları ve her yerde  Mozart ile ilgili bir çok ürüne rastlayacağınız bir kasaba anlatmak istediğim.

Mozart demişken evet Wolfang Amadeus Mozart‘ın bu kasaba da doğması kasabanın talihini değiştirdiği doğrudur ve Salzburglular da bu fırsatı gayet başarıyla endüstriye çevirmeyi başarmışlardır. Keşke Mozart bizim topraklardan birinde doğmuş olsaydı da müzikalitemizin seviyesi başka bir seviyelerde olsaydı.

Ayrıca Salzburg dünyaca ünlü Red Bull markasının da doğduğu topraklardır. Münih’e yaklaşık bir buçuk saat uzaklıktadır. Yolunuz Münih’e düştüğün de mutlaka bir günününzü de Salzburg’a ayırın pişman olmazsınız. Hatta bir defa gittiğiniz de bir kere daha gitmek isteyeceksiniz. Sebebi aşağıda ki karelerden anlaşılmıyor mu?

, Salzburg Notlarım, Salzburg Notlarım, Salzburg Notlarım, Salzburg Notlarım , Salzburg Notlarım , Salzburg Notlarım , Salzburg Notlarım , Salzburg Notlarım , Salzburg Notlarım , Salzburg Notlarım

 

 

 

 

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

vefa bozacısı, Vefa Bozacısı

Vefa Bozacısı

Vefa Bozacısı 1876 yılı eylül ayında faaliyete başlamıştır. Ekim ayından nisan ayına kadar boza, nisan …

3 Yorumlar

  1. Mehmet Akif Alaloğlu

    Zer şön. Ellerine sağlık. Seyehat kısmında güzel ülkemizin köşelerine de görmek dileğiyle…

  2. BARKIN ÜNÜULU

    Salzburg, Salzburg. Bu şehir Avusturya!nın soğuk savaş zamanında nasıl da bağlantısız bir ülke olduğunun görünür kanıtlarındandır. Bar ve eğlence mekanlarının kot katlarda olduğu, mümkün olduğunca gözden ırak yerlere köeşlenmiş olduğu mekandır. Ama bu şehir, Avrupa’nın Brugges ile birlikte en masalsı şehirlerindendir…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir