İtalya Milano Notları

Yüzyılın en önemli buluşlarından olan  internet ulaşabilenlerin hayatın da o kadar büyük ve önemli bir yer kaplıyor ki artık herhangi bir konuda karar vermeden mutlaka kendisine bir danışıyoruz.

Bu danışma faaliyeti son yıllar da gezi programlarını oluşturmadan önce yapılan ilk hareket oldu bir çoğumuz için.
Yolu Milano’ya düşecekler için de yapılacak olası Milano araştırmasında genellikle buraya bir defa gitmenin yeterli olacağı görüşünün ağırlıkta olduğu aşikar.
Eğer alışveriş tutkunu ve marka düşkünü değilseniz benim kişisel görüşüm de ikinci defa Milano’ya gitmek yerine üç defa üst üste Roma’ya gitmek olacaktır.
Bu durumun sebebi Milano’nun kötü bir şehir olmasından değil diğer İtalyan şehirlerinden çok farklı olmamasındandır.
Duomo Katedrali etkileyicidir.
Dünyanın en eski alışverişi merkezi Galleria Vittorio Emanuele görülmeye değerdir.
Sforza Kalesi etkileyicidir. Kale ile Barış Takı arasındaki Sempione Parkı şehrin içinde sizi bir anda ormanda hissi yaratır. Tabi bunlar benim kısıtlı zamanda gezebildiğim yerler.
Ayrıca Alla Scala Opera binası ve ünlü San Siro Stadyumu’nu da unutmamak gerekir.
Milano caddeleri tüm dünya ülkelerinin bayraklarıyla donanmıştı. Sebebi, İzmir’in de aday olduğu Expo 2015’in  halen Milano ‘da yapılması bilgisini de not alarak düşeyim.
Milano evet modanın başkentidir. Ama ” kimin için ” diye sorarsak ” benim için değil” diyerek konuyu özetleyebilirim.
Benim görebildiğim kadarıyla Milano’dan kareler aşağıda ki gibiydi;

 

5 4 Duomo Katedrali 3

Galleria Vittorio Emanuele
6

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Burger King Sevgililer Günü Kampanyası

Dünya üzerindeki ürün ve hizmet satan paydaşların bir kısmının dörtgözle beklediği 14 Şubat Sevgililer Günü’ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir