Faydalı Infografik Araçları

Bilgiyi, veriyi ve bilgi birikimini bir arada sunan, son dönemin sosyal medya paylaşımlarında en çok faydalanılan infografikler diğer adıyla bilgilendirme grafikleri içeriklerimize büyük destek vermektedir. Content Desk websitesine göre, salt metin makalesine kıyasla bir infographic 30 kat daha fazla okunabildiği belirtilmiştir. Bu tespit başlı başına infografiklerin önemini ortaya koymaktadır. Bununla birlikte sosyal medyada popüler olan içeriğin çok büyük bir kısmı görsel içerik olup bu popüleritenin arkasında görselliğin insanların gönderilere katılımını artırdığını söyleyebiliriz. Sosyal medyada görsel olarak öne çıkmanın uygun ve kolay yollarından biri olan infografikleri minimum bir eğitim ile hazırlamak mümkündür. Bu kapsamda sizlere yardımcı olabilecek  infografik sitelerinden bazılarını aşağıda paylaşıyoruz. Umarız işinize yarar.

PIKTOCHART

Piktochart, simgeler, resimler, çizelgeler ve etkileşimli haritalarla sizlere komple yenilikçi infografikler oluşturmanızı sağlar. Tasarladığınız infografikleri doğrudan Facebook, Twitter, Google+ ve YouTube üzerinden yayınlamanıza olanak sağlar ve hatta uzun azıları olan infografikleri SlideShare’de çok slaytlı sunulara dönüştürür.

an-piktochart

VISME

Visme ile kolayca güzel sunumlar, bilgi grafikleri, raporlar, web içeriği oluşturabilirsiniz. İçeriğinizi çevrimiçi bir URL olarak veya sosyal medyada paylaşabilirsiniz ayrıca web sitenize yerleştirebilir veya çevrimdışı kullanım için indirebilirsiniz.

an-visme

CANVA

Canva ile sunum kapakları, sosyal medya görüntüleri, çevrimiçi reklamlar, el ilanlarını  hızlı bir şekilde infografik formunda oluşturabilirsiniz. Canva, çalışmalarınızı Facebook ve Twitter’da paylaşmanızı sağlamaktadır.

an-visme

EASEL.LY

Easel.ly, kolayca infografik şablonları düzenlemenizi ve özelleştirmenizi sağlar. Infografiklerinizi Facebook, Twitter ve Pinterest’te hemen paylaşabilirsiniz.

an-visme

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Zamanımızın önemli bir kısmı sosyal medyada geçiyor. Paylaşımlarımıza gelen beğeni ile mutlu oluyor iş amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir