En Son YouTube Kullanıcı Sayıları

Dünyanın en çok takip edilen video içerik platformu olan YouTube’un kullanıcı sayısı yükselmeye devam ediyor. Şirket CEO’su Susan Wojcicki platformun ulaştığı son rakamlara ilişkin yaptığı açıklamada, şirketin aylık olarak 2 milyar kullanıcıya ulaştığını belirtti. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi itibariyle kullanıcı sayısı yaklaşık 200 milyon adet arttıran YouTube, aylık kullanıcı sayısında da %11’lik bir artış sağlamış bulunmakta. Bununla birlikte Wojcicki, YouTube, televizyon üzerinden izlenim verilerinin de aylık 250 milyon saate ulaştığını da açıkladı. Diğer taraftan akıllı televizyonlar üzerinde YouTube kullanımının yaklaşık olarak yüzde 39 artış gösterdiğini ifade etti. YouTube platformu %70’lik bir oran ile en çok mobil cihazlar üzerinden takip edilmekte.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki

 

 

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Atatürk’ün Hayatındaki Diğer 10 Kasımlar

Bugün cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü. Atamızı rahmet, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir