Bana Bir Masal Anlat Baba

Türk televizyon tarihinin en iyi beş dizisini sıralasak, doksanları hatırlayabilen kuşak ve öncesi ” Süper Baba ” dizisine mutlaka bu listede yer verir. Dizinin unutulmayanlar arasında yer almasına neden olan etkenlerin başında da kuşkusuz kulaklarımıza yer eden jenerik müziği  ”Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısının büyük etkisi vardır. Bilindiği üzere müzikler Yeni Türkü’ye ait olup şarkıyı Oya Küçümen seslendirmiştir.

Bence şarkı melodisiyle insana hem mutluluk verirken hem de hüzünlendiriyor . Doksanlı yıllarda çocukluktan gençliğe doğru hızla geçen benim jenerasyonum için bu şarkı çocukluk günlerini hatırlatıyor.  Diğer taraftan kendi adıma artık babalık mertebesine geçtiğimden oğullarıma onlar daha çok küçükken anlattığım daha doğrusu onlar uyumadan önce uydurduğum masallar da geliyor aklıma artık.

Aşağıdaki video da bu şarkının güzel bir yorumunu dinleyeceksiniz. Video, Cem Adrian Live isimli youtube kanalıdan alınmıştır.

Cem Adrian & Manuş Baba & Mabel Matiz & Ceylan Ertem & Derya Köroğlu – Bana Bir Masal Anlat Baba (Canlı Performans)
Bir Çocuk İçin Şarkılar – Kartal Beyrut Performance Hall

Sinestezi Film Yapım

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdü. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundu. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapmakta ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet vermektedir. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerine amatör olarak devam etmekte olup hobi olarak blog yazarlığı ve dijital fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Spotify 2019 Özeti

Dünya üzerindeki milyonlarca şarkıya erişim sağlayan dijital müzik hizmeti Spotify, bu sene de kullanıcılarının 2019 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir