Yeni Bir Pazartesi Yazısı

Geçen hafta ki pazartesi yazımı pazar gecesi yazmıştım yeni pazartesi yazımı ise salı gününün ile saatlerinde yazmak ancak fırsat oldu. Oysaki ” blog yazmanın makbul olanı düzenli yazabilmektir ”demiş bir blogger. Desem de bunu tamamen ben uydurdum. Fakat genel olarak bu sosyal medya alemlerinde belli sıralamalarda ön saflarda yer almak için düzenli içerik üretmek ve paylaşmak önemlidir.

Öncelikle rutin hale getirmeye çalışacağım bu hafta başı blog yazılarıma geçen haftaki yazıma geçmeden önce instagram hesabımda paylaştığım bir gönderi ile başlayım.

Anadolu Feneri

Yukarıdaki fotoğrafı çektiğim tarih 5 Ekim’di ve insanlar hala denize giriyorlardı. Bugün ise montlar ile üşümemeye çalıştık İstanbul’da işte sonbahar…

Geçtiğimiz haftanın dünyanın en önemli gündemi Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşananlar olurken biz de Hatay ‘da çıkarılan ve uzun süre söndürülemeyen orman yangınlarıydı. Yangının boyutları ise aşağıda görüldüğü üzere insanın içini yakıyor.

Sahte alkol tüketiminden bu ülke de hala insanlar ölmeye devam etti. Sebebi ise alkollü içeceklere konulan olağanüstü vergi artışı ve denetimlerin yeteri kadar yapılmamasıdır. Bu olayın trajikomik tarafı ise Cumhuriyet Gazetesi ‘nin haberinde yatıyor bence.

Bu arada Avrupa’da COVID-19 salgını hızla yayılarken bazı ülkeler mart ayında yaşanan kısıtlamalara geri dönmeye başladılar. Darısı başımıza olmasın inşallah.

Fakat uzun zamandır takip ettiğimiz gibi yukarıdaki gündem konuları epey bir süre hayatımızı meşgul edecek gibi. Tabi bir de benim kendi gündemim var ki kendi çevrem harici çok fazla kimseyi ilgilendirmeyen. İlerleyen yazılarımda sıra onlara da gelecek. Kendi tarihime not düşmek adına…

LKB

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığı bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

22 Ekim Perşembe Yazısı

Sosyalmedyaloji.com sitesi, sosyal medya dünyası ve sosyal medya da yer alan güncel konular hakkında içerik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir