Ana Sayfa / Sosyal Medya / WhatsApp’a GIF yapma ve paylaşma desteği geldi

WhatsApp’a GIF yapma ve paylaşma desteği geldi

WhatsApp’a GIF yapma ve paylaşma desteği geldi

WhatsApp sonunda GIF desteğine kavuştu. iOS uygulamasına bugün gelen güncellemeyle birlikte GIF paylaşımının önünü açan WhatsApp kullanıcıların kendi GIF’lerini oluşturmalarını da sağlıyor.

Facebook Messenger, iMessage ve diğer popüler mesajlaşma platformlarına benzer şekilde Giphy ile iş birliğine giden WhatsApp uygulaması içinden popüler GIF’lere anında ulaşmak son güncellemeyle artık mümkün. Bunun için mesajlaşma ekranında fotoğraf/video paylaşımını seçmeniz ve açılan ekranın sol alt köşesindeki “Gif ara” ikonuna dokunmanız yeterli.

WhatsApp’a GIF yapma ve paylaşma desteği geldi

WhatsApp’ın güncellemesi, rakiplerinden farklı olarak GIF paylaşma ve oynatma desteğiyle sınırlı değil. Uygulama üzerinden WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcısının kendi GIF’lerini oluşturması da, 6 saniye ve altında uzunluğa sahip videolar için mümkün. Kullanıcıların GIF’leştirmek istedikleri videoyu yine WhatsApp paylaşım menüsünden seçip, gerekirse kısaltmaları ve GIF geçiş butonuna dokunmaları gerekiyor, bu işlem için.

Tekrar eden animasyon video desteği WhatsApp’ta iPhone 6S ile birlikte tanıttığı Live Photos paylaşımının da önünü açtı. Güncellemeyle birlikte iPhone’unuzla çektiğiniz Live Photos’u WhatsApp’ta 3D Touch ile seçip, yukarı sürüklediğinizde fotoğraf ya da GIF ile paylaşma seçeneğini görüyorsunuz. GIF ile paylaş’ı tercih ederseniz WhatsApp bu görselleri doğrudan GIF formatına dönüştürüp, karşı taraf ile paylaşıyor.

kaynak:webrazzi

Hakkında ali ertav

WhatsApp’a GIF yapma ve paylaşma desteği geldi
1983 yılında Samsun'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. 2001 yılında "IS/IT Specialist" olarak başladığı bilişim dünyasında daha sonra çeşitli projelerde yer aldı.2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladı.Seçkin müşterilerle sosyal medya hesap ve itibar yönetimi, website tasarımı, SEO & SEM gibi uygulamalarda destek veriyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp’a GIF yapma ve paylaşma desteği geldi

Instagram Estetik Operasyon Filtrelerini Kaldırıyor

Instagram ‘estetik operasyon’ filtrelerini kaldırılacağını açıkladı. İnsanların akıl ve ruh sağlığına zarar vermesinden endişe edildiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir