İstanbul’da Gezmek

23 Temmuz 2021 Cuma Yazısı

Tam olarak bayram tatilini yaşadığımız bu günlerde İstanbul, en gezilebilecek zamanlarını yaşıyor. Şehri terkedebilme imkanı olanların gittiği, trafiğin rahatladığı ender günlerde İstanbul’un keyfini çıkartmak lazım. Gerçi pandemi dolayısıyla yaşadığımız yasaklı günlerde, yasaklar kapsamında olmayan turistler hakkıyla gezdiler, dolaştılar cihan payitahtı İstanbul’da.

Benim İstanbul ile tanışıklığım yetmişlerin başına denk gelir. Ankara’dan İstanbul’a her sömestre ile yaz tatillerinde gelmemiz ve üniversite zamanlarımda da bu geliş gidişlerin sürmesi devamında doksanların sonu itibariyle iş hayatımın İstanbul’da başlamak durumunda kalması sonucu tam anlamıyla yerleşik düzene geçtim İstanbul’da.

Fotoğraf : Kayıhan Badalıoğlu

Son yıllar da fark ettim ki aslında İstanbul’a gezmek için gelmek lazım. İstanbul’un tadını çıkartmanın yolu İstanbul da ikamet etmemek sanki. Şehrin sakini olunca tam anlamıyla gezmek mümkün olmuyor. Aslında mümkün de öncelikler sıralamasında şehri gezmek gelmiyor, gelemiyor.

İstanbul’da yaşamaya başladın mı başka bir şehirde yaşamak istenmeyeceği yönünde genel bir kanı vardır. Zorunlu haller dışında birçok insan bu şehre geldi mi kolayca terk edemiyor. Hatta bu şehirde doğmuş iseniz bu şehri geride bırakmak çok daha zor.

Son yıllarda İstanbul’dan Ege ve Akdeniz şehir ve ilçelerine ciddi sayıda göç olsa da yine İstanbul büyüsünü koruyor ve özleniyor.

LKB

Yorumlar

yorumlar

Hakkında Kayıhan Badalıoğlu

1973 yılında Ankara'da doğdum. TED Ankara Koleji'nden sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldum. 1998 yılında "Management Trainee" olarak başladığım bankacılığı 2000-2003 yılları arasındaki özel sektör, yerel yönetimlerde finans ve dış ticaret görevlerinden sonra aralıksız olarak 2013 yılına kadar sürdürdüm. Profesyonel kariyerinin 12 yılını kapsayan bankacılık döneminde sektörde faaliyet gösteren çeşitli bankaların genel müdürlük, bireysel bankacılık, teftiş kurulu, iç kontrol başkanlığı ve farklı şubelerde ticari ve KOBi portföy yönetimi görevlerinde bulundum. 2014 yılı itibariyle orta ve küçük işletmelere finans, satış, pazarlama, iş geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti vermeye başladım. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programını tamamladım. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların sosyal medya hesaplarının yönetimi, içerik geliştirilmesi, stratejik planlaması, hizmet ve markanın sosyal medyada gelişimine yönelik çalışmalar yapıyorum ve işletmelerin web sitelerinin yönetimi konusunda hizmet veriyorum. Lise yıllarında başlayan müzik faaliyetlerime amatör olarak devam ederken hobi olarak blog yazıları yazmak ve fotoğraf çekmek hayatıma mutluluk katıyor.

İlginizi Çekebilir

Pandemi Kuyrukları

28 Kasım 2020 Cumartesi Yazısı Yazımın konusu cuma günü ile ilgili olsa da bu zihniyeti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir